تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


آمار میزان خشونت در کشور

آمار میزان خشونت در کشور

استان‌های تهران وخراسان رضوی، بیشترین نزاع‌ها را دارند. طبق آماری که از سازمان پزشکی قانونی کشور منتشر شده‌است. سالانه حدود سه میلیون نفر به پزشکی قانونی مراجعه می کنند که نزاع، بیش‌ترین پرونده های ورودی را به خود اختصاص داده است. در هشت ماهه ابتدایی سال 1394 از کل مراجعین نزاع 282 هزار و  459نفر مرد و125هزار و427نفر زن بودند.در این مدت استان‌های تهران با 70 هزار و 840، خراسان رضوی با 34 هزار و 971 و اصفهان با 29 هزار و 189 نفر بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با دو هزار و 454، ایلام با دو هزار و 513 و سمنان با سه هزار و 256 نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته‌اند.


این پدیده که نزاع‌های زیادی در کشور اتفاق می‌افتند که به پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند. می‌تواند به عنوان زنگ خطری در کنار سایر موارد برای لزوم ریشه‌یابی علل افزایش خشونت در کشور باشد. عللی که اگر در مراحل ابتدایی به آن‌ها رسیدگی شود می‌توان راه‌حل مناسب‌تری برایشان پیدا کرد.

این در حالی است که برخی از تحلیل‌گران اجتماعی معتقدند که در سال 1395 سونامی آسیب‌های اجتماعی کشور را در برخواهد گرفت. آسیب‌هایی که در کنار اعتیاد و نابه‌هنجاری‌های خانوادگی، افزایش خشونت نیز یکی از آن‌هااست. خشونتی که شکل خانگی آن یکی از آمارهای رو به افزایش در کشور است