تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تبلیغات


ریشه یابی افزایش خشونت در کشور

ریشه یابی افزایش خشونت در کشور

در رابطه با ریشه‌یابی افزایش میزان خشونت در کشور، مراجعه می‌کنیم به مصاحبه‌ای از مصطفی اقلیما رییس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران، او درمورد علت‌های افزایش خشونت در کشور می‌گوید: خشونت، معلولی از علت های مختلف است و علت آن مواجه شدن با دعوا، زور و فشارهای روانی ناشی از بیکاری در جامعه است که همه این فشارها در فرد جمع شده، منجر به خشونت در وی می شود، به طوری که در حال حاضر حتی حرف زدن ما تبدیل به داد زدن شده است. پرخاشگری و خشونت، معلولی از علت های فراوان است و نتیجه سیاست هایی است که در دستگاه های دولتی انجام می شود و همه مسایلی که در زندگی یک فرد اثر می گذارد و فرد نمی تواند حق و حقوق خود را به طور قانونی بگیرد، منجر به پرخاشگری افراد می شود.

مجید ارجمندی؛ رییس اورژانس اجتماعی کشور خشونت‌های سمبولیک در کشور را نیز یکی از نکاتی می‌داند که باید مورد توجه قرار بگیرد او می‌گوید: خشونت‌های سمبلیک هم در جامعه ما کم نیست؛ وقتی که در شهرهای ایران رانندگی می‌کنید از طرف هم‌وطنان‌تان که در کنار شما رانندگی می‌کنند، امنیت ندارید، سبقت بی‌مورد، بوق زدن و...نیز به نوعی خشونت به خرج دادن است؛ یعنی هر وقت انسان‌ها از منطق گفتگو دور شویم و از ابزارهایی غیر از یک گفتگوی منطقی استفاده کنیم، چه در کلام و چه در رفتار؛ دست به خشونت زده‌ایم.

زندگی در شهرهای بزرگ زمینه‌ساز خشونت است. بسیاری از روانشاسان معتقدند که شکل زندگی مدرن زمینه ساز بروز خشونت در جامعه می‌شود و برای کم شدن خشونت باید فشارهای ناشی از زندگی مدرن را به هر نحوی که می‌توان کم کرد. علاوه بر این، افزایش جمعیت، زندگی شهرنشینی، مصرف بیش از حد مواد مخدر به خصوص شیشه، تغذیه نامناسب، احساس ناامنی، نداشتن حمایت اجتماعی از سوی خانواده، فقر شدید، کاهش ضریب هوشی وافزایش بیماری‌های روانی موجب افزایش پرخاشگری در جامعه شده است

ورود به کانال تلگرام